Porównanie pożyczek gotówkowych – sprawdź banki i Skoki

Pożyczki z jednorazową spłatą to domena firm pożyczkowych. O wiele bezpieczniejszym długiem są ratalne pożyczki gotówkowe. Mogą je oferować tylko banki i Skoki.

Instytucje te podlegają monitoringowi i nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Prowadzi to choćby do tego, że udzielenie przez banki i Skoki zobowiązania poprzedza analiza zdolności kredytowej.

Ponadto, pożyczka w banku lub Skoku oznacza z reguły większe kwoty, nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Spłata w ratach powoduje, że unikamy jednorazowego, czasem trudnego dla domowego budżetu, zwrotu pożyczonych pieniędzy.

Pożyczka w banku czy w Skoku – co łatwiejsze?

Pożyczka gotówkowa cechuje się przy tym szybkością otrzymania środków na konto, zwłaszcza, jeśli ubiegamy się o nią przez Internet. Tutaj zarówno banki, jak i Skoki stosują uproszczone formalności, czasem sprowadzające się tylko do dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach.

Różnica pomiędzy obiema instytucjami sprowadza się do tego, że pożyczkę w banku może wziąć każdy, z kolei w Skoku należy być jego członkiem, by skorzystać z tej formy finansowania swoich celów. Oznacza to niewielkie opłaty członkowskie wysokości raptem kilku złotych rocznie.

W Skokach skomplikowanie ofert ograniczone jest do minimum. Dlaczego? Od razu z reklamy dowiadujemy się ile wyniesie nasza miesięczna rata. Skutkuje to też ograniczoną liczbą ofert, w których z kolei można przebierać w bankach. Tam znajdziemy pożyczki o dowolnym oprocentowaniu. Tam też trzeba uważać na jego wysokość i prowizję, na którą często są przerzucane koszty obsługi pożyczki. Tutaj, jak w przypadku kredytów, warto porównać wartość rzeczywistego oprocentowania (RRSO), całkowity koszt i wielkość prowizji, co można łatwo i szybko zrobić korzystając z rankingu pożyczek.

Koszty pożyczki – na co uważać?

Pamiętać należy też o tym, czy dane oprocentowanie zależy od skorzystania z produktów dodatkowych banku czy Skoku, takich jak: ubezpieczenie od utraty pracy czy darmowe konto osobiste. Tutaj uważajmy: nie zapewniając choćby tylko raz należytych obrotów na rachunku, możemy pożegnać się z obniżonym oprocentowaniem.

W przypadku minimalnych różnic w całkowitym koszcie kredytowania, zwracajmy też uwagę na możliwość wakacji kredytowych, karencji w spłacie czy możliwości bezprowizyjnej wcześniejszej spłaty pożyczki. Wtedy unikniemy nadmiernych kosztów i nie zdziwimy się w przypadku ewentualnych problemów ze spłatą, co zawsze warto brać pod uwagę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*